Our Team

Specjalista księgowy

Praca: Specjalista księgowy

Manpower (Agencja zatrudnienia nr 412) to globalna firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, działająca w 82 krajach. Na polskim rynku jesteśmy od 2001 roku i obecnie posiadamy prawie 35 oddziałów w całym kraju. Naszym celem jest otwieranie przed kandydatami nowych możliwości, pomoc w znalezieniu pracy odpowiadającej ich kwalifikacjom i doświadczeniu. Skontaktuj się z nami - to nic nie kosztuje, możesz za to zyskać profesjonalne doradztwo i wymarzoną pracę!

Dla jednego z naszych klientów poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Środa Wielkopolska | Numer ref.: SKS/052/KGŁ

Oferta:

  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę
  • Praca w międzynarodowym środowisku
  • Aktywne uczestniczenie w zmianach i procesach ciągłego doskonalenia w firmie
  • Benefity: Prywatna opieka medyczna, karty sportowe, ubezpieczenie na życie, wsparcie aktywności sportowych, bonus roczny
  • Projekty CSR

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, kierunkowe lub technikum/ liceum ekonomiczne
  • Znajomość przepisów podatkowych i ustawy o rachunkowości
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku min. 3 lata
  • Wymagana znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie B1/B2 - warunek konieczny
  • Umiejętność swobodnego poruszania się po systemach ERP np. SAP
  • Umiejętność wykorzystania w pracy pakietu MS Office (min. WORD i Excel)
  • Bardzo dobra organizacja własnej pracy, ustalania priorytetów, orientacja na cele i zadania, zaangażowanie
  • Otwartość na nowe wyzwania, zadania

Zadania:

  • Księgowanie faktur i innych dokumentów
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNiP
  • Prowadzenie i kontrola rozliczeń międzyokresowych, zakładanie rezerw
  • Uzgadnianie sald kont bilansowych
  • Kontrola ruchów magazynowych i zapisów na kontach magazynowych
  • Uzgadnianie transakcji pomiędzy spółkami
  • Aktywny udział w przygotowaniu comiesięcznych deklaracji podatkowych: VAT-7, VAT-UE, JPK
  • Przygotowywanie sprawozdań wymaganych przez GUS i NBP
  • Realizacja wytycznych audytu wewnętrznego
  • Współpraca z innymi działami firmy