Czy warto pracować w trakcie studiów?
Czy warto pracować w trakcie studiów?

Wielu studentów stawia sobie to pytanie. Lepiej skupić się tylko na nauce, a może rozwijać również na innych poziomach? Czy warto pracować w trakcie studiów, czy lepiej postawić tylko na zdobywanie cennej wiedzy?

Jeżeli chcesz pracować w przyszłości jako księgowa, musisz posiadać nie tylko specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności. Wielu pracodawcom zależy również na tym, żeby kandydaci posiadali także praktyczne doświadczenie. W takiej sytuacji, praca podczas studiów jest jak najbardziej wskazana, ponieważ jest to prosty sposób na zwrócenie uwagi rekrutera.

Praca podczas studiów

Jest to dość wymagające, ponieważ łączenie nauki ze studiami wiąże się z koniecznością dopasowywania grafiku do zajęć, a także skupianiem się na kilku obowiązkach jednocześnie. Okazuje się jednak, że jest to dobry wybór, ponieważ owocuje w przyszłości. Pracodawcy doceniają każdy element doświadczenia. Nie poddawaj się zatem i wybierz pracę, która wiąże się z Twoim kierunkiem. Dzięki temu poszerzysz również swoją sieć kontaktów, co jest niezwykle ważne w życiu zawodowym każdej osoby.

Na uczelni możesz wziąć indywidualny tok nauczania, co ułatwi Ci pogodzenie nauki z wykonywaniem obowiązków służbowych. Ponadto wielu pracodawców podchodzi elastycznie do grafiku i pozwala część obowiązków wykonywać w domu. Stało się to bardzo popularne w dobie pandemii koronawirusa.