Elastyczny czas pracy – czy to jest możliwe w małych i dużych firmach?
Elastyczny czas pracy – czy to jest możliwe w małych i dużych firmach?

To spełnienie marzeń wielu osób, a w szczególności tych, które posiadają rodzinę. Mowa o elastycznym czasie pracy, który staje się faktem w coraz większej liczbie firm. Czy jest jednak możliwy zarówno w małych, jak i dużych firmach? Pora to sprawdzić.

Praca w roli księgowej często jest bardzo samodzielna, a więc nie ma żadnych przeciwwskazań, aby taki pracownik wykonywał swoje zadania w zaciszu własnego domu czy po prostu w biurze, ale w innych godzinach pracy, niż pozostali. Tutaj liczy się efekt, a nie to, jak długo i kiedy dana osoba będzie pracować. Elastyczny czas pracy jest zatem jak najbardziej możliwy zarówno w małych, jak i dużych firmach.

Elastyczny czas pracy

Jest to ogromny atut wielu przedsiębiorstw. Coraz więcej firm oferuje możliwość przyjścia do biura na przykład między godzinami takimi jak: siódma a dziesiąta. Są to trzy godziny zapasu, które można wykorzystać w dowolny sposób. Jest to szczególnie przydatne, na przykład, kiedy dana osoba musi coś załatwić w urzędzie czy pójść na wizytę do lekarza. Jeżeli w Twojej firmie nie ma takiej możliwości, zdecydowanie warto porozmawiać na ten temat ze swoim szefem. Jest wiele osób, które pójdą na takie rozwiązanie, jeżeli masz to ułatwić i usprawnić pracę całego zespołu.