Jak dostać pracę bez doświadczenia?
Jak dostać pracę bez doświadczenia?

Nie masz doświadczenia zawodowego, a zależy Ci na tym, żeby jak najprędzej otrzymać pracę? W takim razie trafiłeś idealnie, ponieważ w naszym artykule podpowiemy Ci, co powinieneś zrobić, żeby zainteresować swoją osobą rekrutera.

Jeżeli chcesz pracować w księgowości, udało Ci się skończyć należytą szkołę, na przykład studia o kierunku rachunkowości, jednak nie posiadasz stosownego doświadczenia, jednak zależy Ci na tym, żeby jak najprędzej się usamodzielnić i zdobyć pierwszą pracę – nie poddawaj się, ponieważ możesz szybko osiągnąć swój cel!

Praca bez doświadczenia? To możliwe

Przede wszystkim musisz pokazać rekruterowi, dlaczego powinien Cię zatrudnić. Skup się na tym, co możesz wnieść do zespołu, żeby zaspokoić jego potrzeby. W księgowości potrzebna jest skrupulatność, ale również zaangażowanie i chęć rozwoju. Pokaż potencjalnemu pracodawcy, że jesteś w stanie dać z siebie wiele.

W CV uwzględnij kursy oraz szkolenia dodatkowe, które udało Ci się zrealizować. Co ważne, nie zapomnij także o posiadanych umiejętnościach, wykształceniu oraz cennych dla tego zawodu cechach charakteru. Podczas rozmowy rekrutacyjnej bądź pewny siebie i dobrze przygotowany. Dzięki temu pokażesz się z jak najlepszej strony i zyskasz sporą szansę na zatrudnienie w konkretnej firmie. Dobrym pomysłem jest również postawienie na udział w praktykach lub stażu. Jest to świetna szansa dla osób, którym zależy na tym, żeby się wybić i szybko zdobyć cenne doświadczenie. W nowej firmie możesz nawiązać również sieć kontaktów!