Jak mówić o swoich mocnych stronach podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Jak mówić o swoich mocnych stronach podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Wielkimi krokami zbliża się rozmowa kwalifikacyjna? Chcesz otrzymać pracę w roli księgowej, jednak dobrze wiesz o tym, że konkurencja jest naprawdę spora? W takim razie musisz dobrze przedstawić się na spotkaniu, a więc naucz się mówienia o swoich mocnych stronach.

W księgowości jest spora konkurencja, a więc musisz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby pokazać się z jak najlepszej strony już podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Jak zatem tego dokonać? Mów w odpowiedni sposób o swoich mocnych stronach.

Nie bój się mówić o sobie w pozytywach

Twój pracodawca musi wiedzieć o tym, czy warto Cię zatrudnić. Mów zatem o sobie w samych pozytywach. Skup się jednak na mocnych stronach. Ustal je, zanim wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną. Możesz je wypisać na kartce, a następnie nauczyć się je opisywać. Co to może być?

Zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy pod presją czasu czy analityczny umysł. To wszystko zdecydowanie może okazać się przydatne w pracy księgowej, a więc zawsze o tym pamiętaj na co dzień. Mów również o swoich osiągnięciach w poprzednich miejscach pracy. To również zostanie pozytywnie odebrane przez rekrutera oraz pracodawcę.