Jak pobudzić mózg do pracy?
Jak pobudzić mózg do pracy?

Poranne rozbudzenie się nie zawsze jest łatwe. W szczególności jesienią oraz zimą, kiedy za oknami bardzo długo jest ciemno. Musisz jednak szybko przestawić swój mózg z trybu „odpoczynek” na tryb „praca”. Przekonaj się zatem, co możesz zrobić, żeby się rozbudzić i pobudzić do realizacji obowiązków służbowych.

Praca księgowej wymaga jasnego umysłu podczas realizacji poszczególnych zadań. Bardzo ważne jest zatem to, żebyś co rano odpowiednio pobudził swój mózg do pracy. Możesz to zrobić tradycyjnie przy pomocy filiżanki kawy. Coraz więcej osób sięga jednak po zieloną herbatę, a także po yerba mate.

Yerba mate – właściwości

Yerba mate słynie głównie ze swoich właściwości pobudzających, orzeźwiających, oczyszczających oraz zdrowotnych. Podobno działa lepiej, niż kawa, a efekt po jej wypiciu utrzymuje się na dłużej, przez wiele godzin. Sprawia, że zyskujesz pozytywną energię, a Twoje zmysły są wyostrzone. Dużym atutem jest to, że mateina jest dość delikatna dla żołądka, a ponadto nie obciąża serca.

Regularne picie naparu sprawi, że poprawisz swoją koncentrację, metabolizm, a także wzmocnisz odporność. Dodatkowo łagodzi ona skutki stresu, a więc jest to napar, który zdecydowanie warto regularnie spożywać. Yerba mate warto przede wszystkim pić z samego rana, żeby pobudzić się do pracy i zyskać energię tak naprawdę na cały dzień.