Nagradzaj samego siebie za pracę… Dlaczego?
Nagradzaj samego siebie za pracę… Dlaczego?

Nagroda dla pracownika przede wszystkim kojarzy się z awansem, premią czy wyższym wynagrodzeniem. Okazuje się jednak, że nie zawsze musi tak być. Możesz bowiem nagradzać również samego siebie.
Bądź dla siebie dobry, a szybko przekonasz się, że poczujesz się znacznie lepiej w swoim ciele, a obowiązki służbowe będziesz wykonywać znacznie szybciej. Pracując jako księgowy, warto, żebyś nagradzał siebie za nawet niewielkie sukcesy. Dzięki temu będziesz bardziej zmotywowany do realizacji własnych obowiązków służbowych i poczujesz się znacznie lepiej na co dzień.

Jak nagradzać siebie za pracę?

Przede wszystkim powinny to być drobnostki. Skupiaj się na szczegółach, a więc jeżeli lubisz oglądać filmy, małą nagrodą po ciężkim, wyczerpującym dniu może być wypad do kina lub maraton w domowym zaciszu. Świetna nagroda to także wypad weekendowy w gronie najbliższych, a więc rodziny czy przyjaciół.

Nie zapominaj również o innych kwestiach, takich jak świetne jedzenie. Jeżeli odniosłeś mały sukces w pracy, być może warto to uczcić w dobrej lub po prostu Twojej ulubionej restauracji?

Każda, nawet niewielka nagroda może okazać się dla Ciebie bardzo ważna i może sprawić, że będziesz bardziej zmotywowany do realizacji własnych obowiązków służbowych.