Nietypowe benefity w pracy – co warto o nich wiedzieć?
Nietypowe benefity w pracy – co warto o nich wiedzieć?

Coraz więcej firm stawia na różnorodne i często dość nietypowe rozwiązania, aby zachęcić odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników do tego, żeby aplikowali na określone stanowiska. Co zatem warto wiedzieć o dość oryginalnych benefitach?

Wiele firm obecnie poszukuje wykwalifikowanych i doświadczonych księgowych, którzy radzą sobie samodzielnie z nawet skomplikowanymi i trudnymi sprawami. To dlatego taki ogrom firm stawia przede wszystkim na nietypowe benefity i to właśnie je proponuje kandydatom na określone stanowiska. Co warto o tym wiedzieć?

Nietypowe benefity w pracy

Przede wszystkim każda firma może wybrać dowolnie benefity, jakie zaproponuje swoim pracowników. Najczęściej jest to karta Multisportu, ale również dodatkowe premie, darmowe obiady w pracy czy przekąski, a także elastyczny czas pracy. Wśród tych nietypowych znajduje się również możliwość przychodzenia do pracy w biurze z własnym zwierzęciem. W szczególności mowa tutaj o psach. Jest to coraz powszechniejsze.

Wciąż dość nietypowym benefitem są dofinansowania do urlopów i rodzinnych wyjazdów. Niektóre przedsiębiorstwa organizują nawet specjalne kolonie oraz obozy dla dzieci pracowników. Zdecydowanie może to okazać się sposób na to, żeby przyciągnąć określonych kandydatów na dane stanowiska.