Our Team

Asystent do spraw księgowości

Praca: Asystent do spraw księgowości

Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach
Miejsce pracy: Delowo
Numer: StPr/21/0248
OBOWIĄZKI:
Zapoznanie się z działalnością firmy i zakresem obowiązków na stanowisku ASYSTENTA do spraw księgowości, prowadzenie ewidencji korespondencji przychodzącej i wychodzącej, udział w procesie przepływu informacji (odpowiedzi na zapytania ofertowe, zamówienia, zlecenia na produkcję, dokumenty magazynowe (WZ, PZ, MM)-prowadzenie dokumentacji)Zasady działania biura:-obsługa sprzętu biurowego (komputer z oprogramowaniem, fax, skaner, drukarka)- tworzenie pism urzedowych, sporządzanie dokumentów biurowych (odprawy tygodniowe, notatki ze spotkań, rozliczanie delegacji, rozliczenia kasowe (KP, KW, RK)Ewidencjonowanie dokumentów księgowych:- weryfikacja zapisów wynikających z przepisów o pełnej księgowości- kontrola dokumentów pod względem formalnym i merytorycznym- zapoznanie się i praca z programem Small Business- wystawianie faktur,- tworzenie zestawień sprzedaży towarówProwadzenie i ewidencja akt osobowych pracowników:- weryfikacja i prowadzenie zapisów w teczkach osobowych (karty urlopowe, wnioski o zaliczkę, rejestr zwolnien lekarskich, wystawianie zaświadczeń, tworzenie umów o pracę, wystawienie świadectw pracy, szkolenia BHP)- praca na licencjonowanym programi kadrowo-płacowym R2 Płarnik- rozliczanie czasu pracy pracownika (nadgodziny, zwolnienia lekarskie, urlopy, naliczanie wynagrodzeń)- rozliczanie umów cywilnoprawnychEwidencja czasu pracy kierowców:-rozliczanie czasu pracy kierowców, czasu przerw, raporty paliwowe, ilość przejechanych kilometrów- wystawianie zaświadczeń dla kierowców zgodnych z Rozporządzeniem 564/2006 ParlamentuEuropejskiego i Rady- weryfikacja zapisów za tarczach z tachografów- ewidencja czasu pracy kierowców z użyciem programu TachospeedArchiwizacja dokumentów firmy- zapoznanie sie z zagadnieniami archiwizacji dokumentów, terminów ich przechowywania(dokumenty księgowe, dokumenty pracownicze, ewidencja czasu pracy kierowcy, archiwizacja danych na komputerze- tworzenie teczek archiwizacyjnych zgodnie z terminami określonymi w rozporządzeniachDeklaracje: - wypełnianie deklaracji do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUA, ZWA, RCA, RSA)- wypełnianie wniosków dla pracowników oddelegowanych w portalu PUE (zaświadczenie A1, Wniosek US-3, US-35)- wypełnianie deklaracji do Urzędu Gminy (deklaracja na podatek leśny, rolny, od środków transportowych, od nieruchomości)
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak

Miejsce pracy:

Delowo

Rodzaj umowy:

Nie dotyczy

Wynagrodzenie brutto:

1 440 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach