Młodszy specjalista / Młodsza specjalistka ds. raportowania i sprawozdawczości

Praca: Młodszy specjalista / Młodsza specjalistka ds. raportowania i sprawozdawczości

Ogłoszenie numer: 9112654, z dnia 2024-06-30

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska

  • Współpraca przy sporządzeniu skonsolidowanych sprawozdań finansowych,
  • Weryfikacja i uzgadnianie danych otrzymywanych w pakietach konsolidacyjnych,
  • Tworzenie szablonów not na potrzeby sprawozdawczości okresowych,
  • Aktualizacja wzorów sprawozdań w oparciu o zmiany MSSF,
  • Przygotowanie analiz i raportów dla kadry zarządzającej,
  • Przygotowanie noty i uzgadnianie transakcji powiązanych dla jednostki dominującej,
  • Prowadzenie bazy gwarancji i poręczeń Grupy,
  • Udział w kształtowaniu polityki rachunkowości w Grupie i wdrażaniu nowych standardów sprawozdawczości finansowej.

Wymagania

  • Biegła obsługa MS Excel,
  • Wykształcenie wyższe (preferowane z zakresu: rachunkowości, finansów), ewentualnie studenci ostatniego roku,
  • Znajomość podstawowych zasad rachunkowości, mile widziana znajomość MSSF,
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne,
  • Samodzielność i wysoka motywacja do pracy,
  • Komunikatywność, dobra organizacja pracy,
  • Doświadczenie w budowie modeli finansowych będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Bogaty pakiet benefitów (ubezpieczenie grupowe, opieka medyczna, dofinansowanie do posiłków, karta sportowa itp),
  • Świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • Możliwość rozwoju zawodowego poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach,
  • Interesującą, samodzielną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
  • Możliwość pracy hybrydowej (po 6 miesiącach).