Our Team

Specjalista / Specjalistka ds. Podatków

Praca: Specjalista / Specjalistka ds. Podatków

Medicover to więcej niż miejsce pracy. Medicover to przede wszystkim ludzie pełni pasji, zaangażowania, ludzie o wielkich sercach, którzy chcą w życiu czegoś więcej. Naszym celem jest poprawa i utrzymanie dobrego stanu zdrowia pacjentów. Dołącz do nas!
Miejsce pracy: Warszawa, Aleje Jerozolimskie 96
Twój zakres obowiązków:
  • Comiesięczne przygotowywanie kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz podatku u źródła
  • Comiesięczne rozliczanie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) w Podatkowej Grupie Kapitałowej
  • Kwartalne kalkulowanie podatku odroczonego
  • Sporządzanie rejestrów i innych potrzebnych zestawień związanych z podatkiem od towarów i usług
  • Sporządzanie deklaracji VAT i pliku JPK_VAT
  • Sprawdzanie poprawności zapisów na kontach księgowych przy uwzględnieniu przepisów podatkowych dotyczących podatku od towarów i usług oraz podatków dochodowych
  • Analiza danych niezbędnych do prawidłowego wyliczenia podatku u źródła
  • Wsparcie biznesu w tematach podatkowych – analiza nowych procesów, produktów i umów pod względem podatkowym
  • Udział w dodatkowych projektach związanych z obszarem podatków
Oczekiwania wobec Kandydatów:
  • Minimum dwuletnie doświadczenie na stanowisku związanym z rozliczaniem podatków.
  • Praktyczna znajomość ustawy o rachunkowości oraz  prawa podatkowego.
  • Bardzo dobra znajomość programu Excel.
  • Wysoki poziom zdolności analitycznych.
  • Samodzielność w działaniu.
  • Znajomość języka angielskiego (umożliwiająca swobodną komunikację mailową).
  • Chęć rozwoju i pogłębiana swojej wiedzy w zakresie rozliczania podatków.
  • Proaktywne podejście do wyzwań.
Oferujemy:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Wybór trybu pracy zdalnie, hybrydowo lub stacjonarnie - decyzja należy Ciebie!
  • Bezpłatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny.
  • Bezpłatny dostęp do ponad 5000 obiektów sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych w ramach pakietu Medicover Sport.
  • Dostęp do platformy Medicover Benefits (m.in. bilety do kina, teatru) zniżki na usługi i produkty oferowane przez spółki Medicover, grupowe ubezpieczenie NNW i inne.
  • Angażujące akcje w ramach kampanii well-beingowej „Zdrowie przez cały rok”.
  • Możliwość zaangażowania się w wolontariat pracowniczy Fundacji Medicover.