Czy roboty mogą zastąpić księgową?
Czy roboty mogą zastąpić księgową?

Świat diametralnie się zmienia z dnia na dzień. Ma to wpływ na każdego z nas, a technologia nieustannie gna do przodu. Czy to oznacza, że maszyny w przyszłości zastąpią ludzi na określonych stanowiskach? Taki los może spotkać między innymi księgowe.

Pracujesz jako księgowa i obawiasz się, że niebawem maszyny całkowicie wyprą Twój zawód? Już teraz większość skomplikowanych obliczeń wykonują komputery. Ty zazwyczaj jedynie je wprowadzasz w odpowiednie kolumny. Czy może okazać się, że w najbliższej przyszłości zawód księgowej wymrze? Okazuje się, że jest to całkiem prawdopodobny scenariusz.

Dlaczego roboty mogą zastąpić księgowe?

Przede wszystkim roboty i maszyny są tańsze w utrzymaniu od pracownika. Ich zakup jest jednorazowy, a odpowiednia konserwacja okresowa. Inaczej jest z pracownikiem, który pobiera pensję co miesiąc, ma coraz większe oczekiwania, a także nieustannie chce się rozwijać.

Oczywiście należy podkreślić, że najprawdopodobniej roboty będą wymagały nieustannego wsparcia człowieka, a także odpowiedniego serwisowania i kontroli, co będzie się wiązało z koniecznością zatrudnienia dodatkowej osoby. Oczywiście te czasy są jeszcze bardzo odległe, dlatego księgowo – nie masz się czym martwić!

Pamiętaj, żeby zawsze doskonalić swoje umiejętności i się rozwijać. Uczestnicz w dodatkowych kursach i szkoleniach, tak aby cały czas zdobywać nowe kompetencje. Dzięki temu uda Ci się być zawsze przygotowaną do każdej sytuacji, jaka spotka Cię w Twoim życiu zawodowym!