Jakie zdjęcie powinno pojawić się w profesjonalnym CV?
Jakie zdjęcie powinno pojawić się w profesjonalnym CV?

Jeżeli szukasz pracy i tworzysz swoje CV, nie zapomnij o profesjonalnym zdjęciu! Jest to bardzo ważny element przy wielu stanowiskach, również w przypadku księgowych.

Postaw na profesjonalizm

Najważniejsza zasada jest taka, że w życiorysie musi znaleźć się w pełni profesjonalne zdjęcie. To oznacza, że w celu zrobienia fotografii, najlepiej udać się do wyspecjalizowanego fotografa. Jest to najlepszy sposób na to, aby wykazać się pełnym zaangażowaniem już na samym początku rekrutacji.

Jakie zdjęcie powinno znaleźć się w CV?

Bardzo istotne jest to, żeby fotografia była jak najbardziej aktualna. Jeżeli dołączysz do życiorysu fotografię, która jest nieaktualna, możesz być pewien, że zostaniesz odebrany jako osoba, która ma coś do ukrycia, a także taka, która jest niepewna siebie. Pamiętaj również o tym, żeby zdjęcie było jak najbardziej wyraźne. Nie może być zamazane, czy też zbyt ciemne.

Postaw na estetyczny wygląd tego dokumentu, a na pewno zrobisz świetne pierwsze wrażenie! Szata graficzna również ma spore znaczenie w tej kwestii. CV powinno być w pełni czytelne, a sama czcionka musi być odpowiednio duża! Spraw, by Twój życiorys robił pozytywne wrażenie już na samym początku.