Idealny list motywacyjny w zasięgu Twojej ręki
Idealny list motywacyjny w zasięgu Twojej ręki

Idealny list motywacyjny w zasięgu Twojej ręki

Szukasz pracy na stanowisku księgowej, ale nie możesz jej zdobyć? Wymarzone stanowisko czeka na Ciebie, wystarczy wiedzieć w jaki sposób po nie sięgnąć. List motywacyjny pozwoli Ci wyróżnić się spośród innych kandydatów. Może sprawić, że rekruter chętnie zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Najważniejsze wskazówki

Pamiętaj o tym, że każdy list motywacyjny musi być szyty na miarę. Nie możesz mieć jednego szablonu, który będziesz wysyłać do wszystkich firm w odpowiedzi na wszystkie ogłoszenia. Dobrym zwyczajem jest pisanie listów motywacyjnych bezpośrednio pod konkretne ogłoszenie. Dzięki temu pokażesz potencjalnemu pracodawcy, że jesteś zaangażowany, a także ambitny.

Nawiąż w liście do informacji zawartych w ofercie. Nie zapomnij również o zapoznaniu się z profilem konkretnej firmy. To pozwoli Ci na zebranie bardzo istotnych informacji, do których także możesz nawiązać. Twoje mocne strony są podstawą. To właśnie na nich powinieneś się skupić pisząc taki dokument. Skup się jednak na takich, które mogą okazać się przydatne na konkretnym stanowisku pracy, czyli w tym przypadku na stanowisku księgowej.

Nie zapomnij również o tym, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami. Pamiętaj jednak o tym, żeby były one w jakiś sposób związane ze stanowiskiem pracy, na które aplikujesz. Na samym końcu listu nawiąż do swoich sukcesów i uzasadnij, dlaczego to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem. Opisz w kilku zdaniach jakie korzyści tej konkretnej firmie przyniesie zatrudnienie Cię. Pokaż rekruterowi, że jesteś niezbędny w tym przedsiębiorstwie!