Szkolenia – w godzinach pracy, czy poza nimi?
Szkolenia – w godzinach pracy, czy poza nimi?

Szkolenia – w godzinach pracy, czy poza nimi?

Każdy pracownik chce się rozwijać i nieustannie dążyć do jak najwyższych zarobków. Szkolenia i kursy z pewnością są dobrym sposobem na podnoszenie swoich kwalifikacji. Warto inwestować w swój rozwój, a dzięki temu otrzymywać możliwość awansu. To dotyczy także osób zatrudnionych na stanowisku księgowej.

Pamiętajmy o tym, że nasz pracodawca ma możliwość skierowania nas na obowiązkowe szkolenie, które będzie odbywać się w dniu wolnym. Jednak istotne jest to, że w takiej sytuacji godziny spędzone na sali wykładowej będą stanowić nadgodziny. W związku z tym, zyskasz wtedy prawo do otrzymania dodatku pieniężnego lub też czasu wolnego.

Ważne w tej sytuacji jest to, że nasze kompetencje w znacznej mierze przekładają się na otrzymywane zarobki. Wtedy możemy negocjować nasze zarobki, właśnie dlatego zawsze warto jest korzystać z dostępnych form doskonalenia zawodowego. Powinniśmy nauczyć się godzenia naszych obowiązków zawodowych z życiem prywatnym, a dodatkowe kursy nie muszą wcale zaburzać tej równowagi.

Jeśli mamy plan na siebie, porozmawiajmy o tym z naszym przełożonym, być może pozwoli on nam na odbycie dodatkowych kursów i szkoleń, które znacząco przydadzą się nam w przyszłości. Staraj się jednak nie marnować swojego czasu, analizuj to, co działo się na szkoleniu i wypowiadaj swoje opinie, również te negatywne.