Niezbędne kwalifikacje oraz predyspozycje, jakie powinna posiadać księgowa
Niezbędne kwalifikacje oraz predyspozycje, jakie powinna posiadać księgowa

Wydawać by się mogło, że zawód księgowej powoli odchodzi do lamusa. Nic bardziej mylnego. Kandydaci na tego typu stanowiska wciąż są poszukiwani w wielu firmach. Jeżeli widzisz siebie w tej roli, to przekonaj się, jakie kwalifikacje musisz posiadać, aby otrzymać pracę na tym stanowisku.

Księgowa każdego dnia ma przed sobą wiele różnorodnych obowiązków. Musi bowiem prowadzić kontrolę nad zestawieniami finansowymi, ale również nadzoruje całą rachunkowość. Często jest w stałym kontakcie z wszelkimi instytucjami takimi jak urząd skarbowy. Pracownik zatrudniony na tym stanowisku przede wszystkim powinien być odporny na stres, skrupulatny, a także powinien wyróżniać się cierpliwością i rewelacyjną organizacją czasu własnego.

Księgowa – jakie powinna posiadać kwalifikacje?

Pracownik zatrudniony na tym stanowisku przede wszystkim powinien posiadać odpowiednie wykształcenie. Może skończyć studia wyższa, ale również niezbędne kursy. Oprócz tego powinien wyróżniać się komunikatywnością, odpornością na stres, umiejętnością radzenia sobie z różnego rodzaju problemami biznesowymi, a także musi efektywnie organizować swoją pracę.

Ile zarabia księgowa? To jest zależne od konkretnej firmy, jednak zarobki sięgają zazwyczaj od 2500 do 4000 złotych netto. Oczywiście wynagrodzenie często jest uzależnione od posiadanego doświadczenia, na które firmy bardzo często stawiają. Zależy im bowiem na tym, aby współpracować z najlepszymi i najbardziej sprawdzonymi księgowymi.