Zwykło się twierdzić, że na studia o profilu księgowym, czy rachunkowość decydują się tylko wybitni uczniowie. Jak jest w praktyce? Sprawdźmy to wspólnie. Zapraszam.
Nieukierunkowany student
Czasy studenckie to dla większości młodych ludzi jedne z najpiękniejszych lat. Do nich także najczęściej wraca się wspomnieniami. Niestety statystyki są dość niepokojące. Jak się okazuje, ponad połowa osób, które wybierają kierunek na uczelni wyższej, tak naprawdę nie ma na siebie pomysłu. Nie ma w tym nic złego, że jako młody człowiek jeszcze nie do końca wiesz, czym chcesz zajmować się w życiu. Warto mieć otwarty umysł i chłonąć nowości. Z drugiej jednak strony, dobrze jest mieć swoje pasje i zainteresowania. Dalsza edukacja oraz ścieżka zawodowa mogą być właśnie nimi podyktowane. Co jednak w sytuacji, gdy w dalszym ciągu brakuje pomysłu na przyszłość? Warto wówczas przeanalizować plan poszczególnych kierunków. Szczegółowa analiza omawianych zagadnień, czy wykładanych przedmiotów może okazać się bardzo pomocną.
Nie wszystko na raz
Bez względu na to, jaki kierunek studiów wybierzesz, warto pamiętać, że nie od razu Kraków zbudowano- jak mówi przysłowie. Z kolei studia są przede wszystkim dla wytrwałych. Nie raz ani nawet dwa przyjdzie ci zmierzyć się z nieco trudniejszym zagadnieniem, przedmiotem, czy nawet prowadzącym. Nie wszystkie tematy będą równie ekscytujące. Należy jednak mieć z tyłu głowy metodę małych kroków i każdego dnia sukcesywnie i regularnie zgłębiać dane zagadnienia.
Jak to jest z tą pracą księgową
Kierunki o charakterze księgowym z jednej strony są obarczone różnego rodzaju obliczeniami i analizami. Z drugiej jednak warto wiedzieć, że praca księgowa nie polega na zastosowaniu skomplikowanych wzorów i obliczeń matematycznych w praktyce. To bardziej profesja, która wymaga skrupulatności oraz umiejętności logicznego myślenia i wyciągania wniosków.