CV księgowej – co powinno się w nim znaleźć?
CV księgowej – co powinno się w nim znaleźć?

Często można spotkać się z mitem, że księgowa, która otrzyma dobrze płatną pracę w konkretnej firmie będzie się już jej trzymać aż do samej emerytury. Czasy zmieniają się bardzo dynamicznie i obecnie jest to bardzo rzadko spotykane.

Obecnie bardzo ważne jest stawianie na nieustanny rozwój i zdobywanie nowych kwalifikacji. Właśnie dlatego osoby, które przestają być zadowolone ze swojej płacy, czy też ogółem warunków jakie panują w danej firmie, stawiają na szybką zmianę. To dotyczy również osób zatrudnionych na stanowisku księgowej. Jeżeli jesteś właśnie na takim etapie, powinnaś stworzyć odpowiednie CV, które pozwoli Ci na zdobycie nowej pracy marzeń.

CV dla księgowej

Co powinno znaleźć się w życiorysie księgowej? Z pewnością bardzo istotne są posiadane kwalifikacje, wykształcenie, doświadczenie, a także same umiejętności. Obecnie księgowa nierzadko zajmuje się nie tylko rachunkowością w konkretnym przedsiębiorstwie, ale także innymi kwestiami biurowymi. Właśnie dlatego powinnaś przedstawić wszystkie swoje umiejętności, które mogą okazać się przydatne na stanowisku w danym przedsiębiorstwie.

Oznacza to, że powinnaś dopasować swoje CV pod konkretną ofertę. Dokładnie przeczytaj ogłoszenie, a następnie wykaż się pełnym profesjonalizmem i w odpowiedni sposób, niczym puzzle, poskładaj wszystkie swoje kwalifikacje, które mogą spodobać się potencjalnemu pracodawcy. Nie zapomnij o tym, że życiorys musi być czytelny i jasny już na pierwszy rzut oka. Pamiętaj także o profesjonalnym zdjęciu, które powinno pojawić się w tym dokumencie.