To ona wiedzie prym w każdej firmie
To ona wiedzie prym w każdej firmie

Osoba, która wie wszystko, zawsze pomoże i udzieli najważniejszych informacji o finansach firmy. Mowa o księgowej, która swoim analitycznym umysłem każdego miesiąca rozlicza całe przedsiębiorstwo. Jest to bardzo odpowiedzialna funkcja, która wiąże się z wieloma trudnymi zadaniami. Wyzwania są na porządku dziennym na stanowisku księgowej.

Zatrudnić księgową, ale na jakich warunkach?

Każda firma proponuje inne warunki księgowym, jednakże zazwyczaj są one zatrudniane w oparciu o umowę o pracę. Pracują każdego dnia w stałych godzinach, najczęściej od ósmej do szesnastej. Wynagrodzenie zazwyczaj jest adekwatne do posiadanego doświadczenia oraz umiejętności. Jest to interesująca praca pełna wyzwań, która wiąże się z byciem na bieżąco z nowymi przepisami.

Wiele firm oferuje swoim pracownicom liczne szkolenia i kursy, które mają podnosić ich kwalifikacje i sprawiać, że będą pracować przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych. Księgowa powinna wyróżniać się dużą cierpliwością, a także odpornością na stres i pracę pod presją czasu. W tym zawodzie ważne jest duże skupienie na wykonywaniu swoich obowiązków. Często znaczenie ma także umiejętność pracy w zespole.

Oczekiwania względem księgowych

Firmy zazwyczaj oczekują, że księgowa będzie posiadać wyższe wykształcenie ekonomiczne. Oprócz tego musi ona posiadać odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu wszelkiego typu ksiąg handlowych. Ważne jest to, aby w sposób praktyczny potrafiła obsłużyć poszczególne programy komputerowe do rozliczania przedsiębiorstw.