Księgowa a własna działalność gospodarcza
Księgowa a własna działalność gospodarcza

Wiele osób pracujących w roli księgowych marzy o tym, aby w przyszłości otworzyć własne biuro rachunkowe. Aby to zrobić trzeba jednak liczyć się ze sporym nakładem finansowym, który jest potrzebny do tego, aby rozpocząć biznes. W tym wszystkim trzeba posiadać sporą dozę determinacji! Istotna w tej branży jest sama walka o reklamę. Firm w tej branży jest wiele, więc walka o klienta trwa nieustannie.

Jaki jest koszt otworzenia biura rachunkowego?

Jest to ściśle zależne od lokalizacji, którą wybierzemy. Koszty będą rosły razem z wielkością miasta. Istotna jest również sama lokalizacja. Centrum miasta będzie drogą inwestycją. Warto pamiętać również o tym, że w dzisiejszych czasach większość dokumentów można wysłać drogą mailową, co jest wygodniejszą opcją dla większości klientów. Reklamować można się również w sieci, co jest bardzo skuteczną metodą.

To oznacza, że sama lokalizacja biura nie jest za bardzo istotną kwestią. Warto pamiętać także o tym, że do ceny wynajmu lokalu należy doliczyć meble, sprzęt komputerowy, a także w specjalne programy księgowe. Obowiązkiem jest także samo ubezpieczenie OC dla biura rachunkowego. Sam właściciel z kolei musi posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale też specjalny certyfikat.