O czym pamiętać podczas rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko księgowej?
O czym pamiętać podczas rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko księgowej?

Chcesz zostać księgową i udało Ci się zakwalifikować na rozmowę kwalifikacyjną? Nie wiesz jednak, czy podołasz temu wyzwaniu?

Jeżeli dostałaś zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną, to oznacza, że Twoje CV przypadło do gustu rekruterowi. Udało Ci się przejść pozytywnie jeden z etapów, teraz przyszła kolej na to, żeby zaczarować potencjalnego pracodawcę i sprawić, że przyjmie Cię na to konkretne stanowisko! Tylko co zrobić, żeby wypaść jak najlepiej podczas rozmowy kwalifikacyjnej…

Waga rozmowy rekrutacyjnej

Ważne jest to, aby do takiego spotkania podejść w pełni poważnie. Jeżeli wykażesz się profesjonalizmem, możesz mieć pewność, że zostaniesz odebrany jak specjalista, a przecież właśnie na tym Ci zależy. To oznacza, że najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednie przygotowanie się do rozmowy. Dowiedz się jak najwięcej na temat konkretnej firmy i nie daj zaskoczyć żadnym pytaniem! Bądź pewna/pewny siebie, ale również otwarta/otwarty.

Uśmiechaj się podczas rozmowy, a także wykaż dużym optymizmem. Jest to dobry sposób na to, żeby zyskać przychylność swojego rozmówcy. Nie zapomnij również o samym ubiorze. Wybierz raczej elegancji strój, który podkreśli Twój profesjonalizm. Pamiętaj, że spore znaczenie ma nie tylko to, co mówisz, ale również Twoje gesty, czy też mimika twarzy.