Czy ubiór ma znaczenie?
Czy ubiór ma znaczenie?

Czy ubiór ma znaczenie?

Jak cię widzą, tak cię piszą. Czy jednak księgowa powinna zwracać baczną uwagę na swój wygląd zewnętrzny? A może inne kwestie powinny być dla niej priorytetem? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Biurowy dress code

Już na samym początku warto podkreślić, że praca księgowa to nic innego jak zajęcie o charakterze biurowym. A jak wiadomo, biuro to miejsce, w którym obowiązują pewne (niekiedy niepisane) zasady. Jest to o tyle ważne, że stanowiska księgowe są w większości przypadków piastowane przez kobiety. A te z kolei mają o wiele więcej możliwości popełnienia modowej wpadki. Jakie to sytuacje? Spójrzmy.

Lustro, czy krzywe zwierciadło

Patrząc na niektóre panie w biurach, można odnieść wrażenie, że nie korzystają z lustra przed wyjściem z domu. Zbyt obcisłe ubrania, za krótkie spódniczki, czy bardzo głębokie dekolty. To sprawy, które dominują na liście modowych grzechów, nie tylko w pracy księgowej. Jest to szczególnie widoczne w okresie wiosennym i letnim, ale nie tylko. Czyżby duża ilość promieni słonecznych za oknem sprawiało, że kobiety przestają zwracać uwagę na to, jak wyglądają?

Nadeszła zatem pora, aby odpowiedzieć na pytanie, które zostało postawione w tytule tego artykułu. Praca księgowa to zajęcie tożsame z każdym innym. W wielu przypadkach wiąże się ona także z bezpośrednimi spotkaniami z klientami. A jak wiadomo, w kontakcie bezpośrednim wygląd zewnętrzny (w tym także ubiór) może mieć decydujące znaczenie.