Czy wiek w księgowości ma znaczenie?
Czy wiek w księgowości ma znaczenie?

Czy wiek w księgowości ma znaczenie?

Jak wiadomo, wiek pracownika jest wprost proporcjonalny do stażu pracy. W jaki sposób upływający czas wpływa na postrzeganie pracowników działu księgowego? Czy jest on korzystny, czy może wręcz przeciwnie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Zawody godne zaufania

Na początek wyobraźmy sobie sytuację, w której czeka nas skomplikowany zabieg. W szpitalu powiedziano nam, iż możemy sami wybrać sobie lekarza prowadzącego. Do wyboru mamy jednak tylko dwie osoby. Pierwsza to uśmiechnięta i sympatyczna kobieta, która wręcz zaraża pozytywną energią. Druga osoba to z kolei pan w sędziwym wieku, który jest małomówny i rzadko się uśmiecha. Kto zostanie naszym prowadzącym?

Oczywiście każdy z nas może samodzielnie dokonać wyboru. Badania jednak wskazują, że ponad połowa osób wybiera lekarza, który czasy studiów ma już dawno za sobą. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko dlatego, iż jest to jeden z zawodów zaufania. Do tej grupy zaliczyć można również np. prawnika, trenera personalnego, czy pracowników księgowych. Wiek, w naszej podświadomości, jest równoznaczny z doświadczeniem zawodowym. A to z kolei przekłada się na zaufanie w stosunku do danego specjalisty.

Oczywiście istnieją też takie profesje, w których jest wręcz odwrotnie. Modelka, aktorka, sprzedawca elektroniki, osoba ds. obsługi klienta, pracownik działu reklamy. To zawody, które nieoficjalnie wolą młodszych kandydatów. W przypadku pracy księgowej upływający czas i zdobywane doświadczenie zawodowe działa jak najbardziej na plus.