Dlaczego księgowe nie awansują?
Dlaczego księgowe nie awansują?

Dlaczego księgowe nie awansują?

Praca księgowa jest w zdecydowanej większości przypadków wykonywana przez kobiety. A te, jak wiadomo, mają większy problem z promocją własnej osoby. Dlaczego tak się dzieje? Czyżby praca księgowa przeszkadzała w rozwoju kariery zawodowej? O tym poniżej.

Skromność, która przeszkadza

Bardzo często zdarza się, że w działach księgowych zasiadają osoby stosunkowo nieśmiałe, które nie mają odwagi, aby z przebojowością pokazać, że zasługują na więcej. W efekcie taka powściągliwość staje się ich największym wrogiem na drodze do awansu.

Brak wiary we własne możliwości

Czasami jednak problem leży dużo głębiej. Wśród wykonawców pracy księgowej, spory odsetek osób to pracownicy, którzy mają bardzo niskie poczucie własnej wartości. Niekiedy wynika to z wychowania, kiedy indziej z różnego rodzaju ciężkich momentów, z którymi przyszło im się zmierzyć w odległej przeszłości. Jedno jest pewne, takim osobom jest bardzo trudno awansować.

Sztywne struktury organizacyjne

Ostatnią z przeszkód na drodze do wyższego stanowiska może być sama struktura firmy. W wielu przedsiębiorstwach działy księgowe są obsadzane niezmiennie od wielu lat przez te same osoby. Bardzo często uniemożliwiają one lub blokują chęć przeprowadzania jakichkolwiek rewolucji w samej strukturze księgowości. W takiej sytuacji rozwiązaniem może okazać się szczera rozmowa z zarządem firmy lub zmiana pracodawcy.