Dlaczego księgowe szturmem podbijają wielkie miasta?
Dlaczego księgowe szturmem podbijają wielkie miasta?

Dlaczego księgowe szturmem podbijają wielkie miasta?

Zwykło się mawiać, że prawdziwą karierę można zrobić tylko w największych metropoliach. Skąd to twierdzenie i jaki ma ono związek z pracą księgową? Zapraszam do wspólnego szukania odpowiedzi.

Duże oznacza wielkie perspektywy

Rzeczywiście w praktyce tak to wygląda. Największe miasta w Polsce charakteryzuje nie tylko wysoki stopień urbanizacji, ale także największy rozwój gospodarczy. W efekcie mamy mnóstwo firm, które wzajemnie ze sobą konkurują. Ponadto przedsiębiorstwa te potrzebują pracowników. Część wolnych wakatów wynika m.in. z rotacji zatrudnionych między poszczególnymi firmami. Dotyczy to także pracy księgowej.

Nie tylko pojedyncze miejsca

Warto także zauważyć, że najwięksi gracze rynkowi mogą sobie pozwolić na zatrudnianie kilku osób w danym dziale. W przeciwieństwie do mikro i małych firm. Co za tym idzie, w dziale księgowości nie pracuje już tylko pojedyncza osoba, ale niekiedy cały sztab ludzi.

Możliwości i perspektywy

Z kolei praca zespołowa przyczynia się do zwiększania swojej efektywności i kompetencji. W przypadku pracy księgowej ma to znaczący wpływ na rozwój osobisty pracownika. Nie ma chyba nic bardziej satysfakcjonującego niż wykonywanie zadań, które się lubi, przy jednoczesnym rozwoju zawodowym i osobistym.

Powyższe punkty jednoznacznie wskazują, że dla pracy księgowej największe miasta mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.