Nie taka straszna praca księgowa
Nie taka straszna praca księgowa

Nie taka straszna praca księgowa

Zawód księgowej niejednokrotnie może kojarzyć się dość negatywnie. A mianowicie z panią o widocznej nadwadze, w podeszłym wieku i kwaśną miną. Jakie działania podejmują biura księgowe, aby zmienić ten negatywny obraz? Przyjrzyjmy się kilku przykładom.

Od młodszej księgowej do starszej

Doświadczenie zawodowe to wartość, którą każdy specjalista nabywa wraz z wiekiem. Trudno zatem oczekiwać, aby osoba, która zaledwie skończyła studia, piastowała od razu funkcję głównej księgowej. To właśnie jeden z powodów, dla którego duże firmy “wyznaczają ścieżkę kariery” dla osób, które wykonują pracę księgową. Dlaczego jeszcze stawiają one na zatrudnianie młodych? Po pierwsze dlatego, aby ktoś mógł przejąć w przyszłości funkcje zarządcze. Po drugie, czynią to ze względów wizerunkowych. Chodzi o postrzeganie firmy, jako nastawionej na młodych, zdolnych i ambitnych. To z kolei przyczynia się to wzrostu poziomu kompetencji całego zespołu. Po trzecie, by pokazać, iż praca księgowa może być naprawdę ciekawa i wykonywana także przez kreatywne osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy.

Jak zatem widać, biura księgowe podejmują szereg inicjatyw, aby pokazać społeczeństwu, iż praca księgowa nie należy do strasznych i uciążliwych profesji. W tym celu zatrudniają głównie młodych ludzi, którzy wnoszą do ich firm powiew świeżości i zupełnie nowe pomysły. Dodatkowo są to osoby nastawione przede wszystkim na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji.