Samodzielna księgowa poszukiwana
Samodzielna księgowa poszukiwana

Samodzielna księgowa poszukiwana

W obecnych czasach coraz mniej osób decyduje się na podjęcie studiów w kierunku rachunkowości. A przez to na rynku pracy brakuje osób, które mogłyby pracować na stanowisku księgowych. Szczególnie intratne dla wielu pracowników może być stanowisko samodzielnej księgowej.

W tym zawodzie liczy się precyzja, ale też posiadana wiedza. Właśnie dlatego szalenie ważne będą studia, ale też i specjalne kursy i szkolenia. Firmy oczekują od kandydatów na takie stanowisko posiadania minimum dwuletniego doświadczenia na takim samym lub też podobnym stanowisku. Istotna jest przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia oraz praca w zespole.

Wiele firm oczekuje, że pracownicy na tym stanowisku będą znali przynajmniej jeden język obcy – może to być angielski, niemiecki, włoski oraz francuski. Coraz bardziej popularny i potrzebny staje się także język ukraiński. Pracownicy mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia, nierzadko w oparciu o umowę o pracę. Wynagrodzenie często jest zależne od posiadanych kwalifikacji, a także od doświadczenia. Właśnie dlatego już podczas studiów, warto dorabiać sobie w branży, która nas interesuje. Dzięki temu zdobędziemy cenne doświadczenie, ale też i nauczymy się pracy w zespole.