Główna księgowa ma ręce pełne roboty
Główna księgowa ma ręce pełne roboty

Główna księgowa ma ręce pełne roboty

Wiele firm na polskim rynku pracy poszukuje osób, które będą w stanie objąć stanowisko głównej księgowej. Okazuje się, że nie jest to wcale łatwe zadanie, bowiem na rynku jest niewiele osób, które mogłyby spełnić wysokie wymagania pracodawców.

Pracownik zatrudniony na tym stanowisku musi nadzorować finanse, a także zarządzać płynnością finansową konkretnej spółki handlowej. Oprócz tego powinien on sporządzać okresowe sprawozdania finansowe, które będą zgodne z konkretnymi standardami. Główna księgowa musi sprawować kompleksową obsługę księgową przy bezpośredniej współpracy z podległym zespołem. Pracownik na tym stanowisku ponadto nadzoruje właściwy obieg dokumentów księgowych, a oprócz tego również współpracuje z doradcą podatkowym oraz biegłym rewidentem.

Okazuje się, że w zamian przedsiębiorstwa oferują zatrudnionym stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Sama praca wiąże się z ambitnymi wyzwaniami, ale też możliwością podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Firmy gwarantują zatrudnionym również bogate pakiety świadczeń socjalnych, w tym również prywatną opiekę medyczną, czy też kartę Multisportu. Aplikując na to stanowisko powinniśmy posiadać wyższe wykształcenie ekonomiczne, mile widziane, aby wiązało się ono z finansami czy też rachunkowością. Kandydat musi mieć nawet kilkuletni staż pracy na takim samym albo podobnym stanowisku. Ponadto powinien on posiadać umiejętności analityczne oraz doświadczenie w zarządzaniu podległym zespołem.