Księgowa potrzebna nawet w branży TSL
Księgowa potrzebna nawet w branży TSL

Księgowa potrzebna nawet w branży TSL

Firmy, które pracują zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym, doceniają dobrych pracowników, oferują im wysokie wynagrodzenie oraz ciekawe pakiety socjalne. Firmy związane z TSL również potrzebują księgowych, które będą w stanie w idealny sposób rozliczać ich rozrachunki z odbiorcami, a także dostawcami.

Osoba obejmująca to stanowisku jest zobowiązana do monitorowania zapłat celnych do izby celnej, a oprócz tego również księguje ona noty na należności celne. Księgowa w takim przedsiębiorstwie musi weryfikować zasadności otrzymanych not odsetkowych, a także wysyłać dane do założenia nowych dostawców oraz odbiorców. Rozlicza ona też podróże służbowe – nie tylko te krajowe, ale też zagraniczne. Oprócz tego powinna ona sprawdzać czy istnieje porozumienie na e-faktury z poszczególnymi dostawcami.

Właśnie dlatego praca na tym stanowisku jest skomplikowana oraz czasochłonna. Księgowa musi liczyć się z ogromną odpowiedzialnością, która na niej spoczywa. Właśnie dlatego przedsiębiorstwa w zamian oferują swoim pracownikom bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, a także możliwość rozwoju. Sama praca z pewnością jest ciekawa i daje szansę na rozwijanie swoich umiejętności, a także kwalifikacji.