Praca księgowej a języki obce
Praca księgowej a języki obce

Praca księgowej a języki obce

W niemal każdym przedsiębiorstwie potrzebna jest księgowa. Nawet te mniejsze firmy oczekują kompetentnych pracowników na tym właśnie stanowisku. Nierzadko od tej osoby zależy „być” albo „nie być” danego przedsiębiorstwa.

Co należy do obowiązków księgowej? Z pewnością jest to księgowanie oraz rozliczanie wszelkich transakcji finansowo – księgowych. Oprócz tego jest to również monitorowanie przeróżnych zobowiązań, a także należności. Do codziennych obowiązków osoby na tym stanowisku należy też rozliczanie płatności od klientów, ale też wykonywanie wszelkich płatności dla dostawców oraz zarządzanie ich kartotekami. Pracownik musi uzgadniać salda z dostawcami i klientami. Warto też pamiętać, że księgowa bierze aktywny udział w tak zwanym zamknięciu miesiąca. Oprócz tego nieustannie przygotowuje raporty zewnętrzne oraz te wewnętrzne. Musi on wspierać wszystkich innych pracowników i proponować ewentualne usprawnienia w przeróżnych procesach.

W wielu firmach istotna jest znajomość języków obcych, w szczególności języka francuskiego, języka niemieckiego, a także języka włoskiego oraz języka angielskiego. To pozwala księgowej w bieżącej współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Pracownik na takim stanowisku z pewnością może liczyć na stabilne warunki zatrudnienia i wysokie wynagrodzenie, w zależności od posiadanych kwalifikacji, doświadczenia oraz kompetencji.