Środki trwałe i inwestycje. Tymi zagadnieniami zajmują się księgowi
Środki trwałe i inwestycje. Tymi zagadnieniami zajmują się księgowi

Środki trwałe i inwestycje. Tymi zagadnieniami zajmują się księgowi

Firmy zajmujące się oprawami oświetleniowymi, które posiadają własne zakłady produkcyjne oraz kompleksowe zaplecze do realizacji wszelkich projektów – również potrzebują księgowych. W takich przedsiębiorstwach mówi się o pracy o międzynarodowym charakterze. Osoby zatrudnione mogą liczyć na spędzanie czasu w dynamicznie rozwijającym się środowisku.

Księgowa w takiej firmie może zajmować się prowadzeniem ewidencji środków trwałych, a także naliczaniem amortyzacji w zakładach produkcyjnych. Ważne jest również to, że pracownik na takim stanowisku także rozlicza i księguje wszelkie podatki od nieruchomości, czy też od środków transportu. Księgowa prowadzi ewidencje rozliczeń międzyokresowych oraz funduszy specjalnych. Oprócz tego musi na bieżąco wspierać pracę zespołu i przygotowywać różne raporty i analizy w zakresie swoich poczynań.

Od księgowej oczekuje się znajomości zagadnień związanych ze środkami trwałymi oraz inwestycjami. Ważna jest doskonała obsługa pakietu Microsoft Office, a w szczególności programu Excel. Rekruterzy oczekuję od kandydatów, że ci będą posiadać doświadczenie w pracy w systemie ERP, a także wyższe wykształcenie kierunkowe, najlepiej z branży rachunkowości, finansów, czy też ekonomii. Nierzadko dodatkowym atutem jest znajomość zagadnień związanych z inwestycjami w Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

Idealna księgowa jest też komunikatywna i zna na bardzo dobrym poziomie język angielski i niemiecki, którymi może się posługiwać w dowolnym zakresie.